Na potrzeby realizacji umowy powstał projekt Sygnis Edu Lab, który stanowi bazę wiedzy dla nauczycieli i dydaktyków prowadzących zajęcia z zakresu druku, projektowania i modelowania 3D. Lekcje wchodzące w skład pakietu przygotowane zostały z pomocą Sebastiana Pontusa, wychowawcy i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, eksperta brytyjskiego programu edukacyjnego Apps For Good, nagrodzonego tytułem Microsoft Innovative Educator Expert.
- Cieszymy się, że we współpracy z liderem sprzedaży asortymentu dla placówek oświaty mogliśmy dostarczyć polskim szkołom innowacyjny sprzęt najwyższej jakości. Drukarki 3D Adventurer 3 renomowanego producenta FlashForge Corporation, które trafiły dzięki nam do uczniów, pozwolą uwolnić ich kreatywność oraz zwiększą kontakt z nowoczesnymi technologiami. Sygnis to firma łącząca biznes z nauką, dlatego chętnie uczestniczymy w inicjatywach edukacyjnych. Aby ułatwić nauczycielom oraz uczniom korzystanie z technologii druku 3D uruchomiliśmy bazę wiedzy Sygnis Edu Lab, dzięki czemu łatwiej poznają możliwości tego typu urządzeń. Oczywiście zamierzamy uczestniczyć również w kolejnych projektach w ramach Laboratoriów Przyszłości. – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis New Technologies Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu MODE S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Sygnis S.A.)
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
***
O Spółce:
Sygnis New Technologies to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.
Grupa Sygnis skupia w sobie specjalistów realizujących projekty R&D w ramach trzech segmentów:
- New Technologies
- Bio Technologies
- Nano Technologies
Segment New Technologies to najdłużej działająca marka z Grupy Sygnis. Zespół badawczo-rozwojowy na co dzień zajmuje się budową autorskich maszyn działających w obszarze technologii addytywnych. Doświadczony zespół specjalistów druku 3D dysponuje rozległym centrum prototypowania, w którym wykonuje usługi szybkiego prototypowania, zaawansowane projekty z użyciem hybrydowych materiałów, a także testuje nowe materiały. Marka Bio Technologies specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu naukowego na polski rynek, ze szczególnym naciskiem na obrazowanie żywych komórek w wysokiej rozdzielczości i inżynierię tkanek. Portfolio segmentu łączy wiele technik, tj.: biodruk 3D, biopatterning, holotomograficzne obrazowanie 3D i obrazowanie w superrozdzielczości. Nano Technologies to natomiast najmłodszy segment w Grupie Sygnis. Zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technik addytywnych i analitycznych w obszarach mikro- i nanotechnologii.
Link do strony artykułu: https://wm3.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/sygnis-new-technologies-we-wspolpracy-z-moje-bambino-sprzedalo-1200-drukarek-3d-w-ramach-projektu-laboratoria-przyszlosci